Jeśli czytasz ten tekst to pewnie jesteś osobą, która już kilka razy w swoim życiu próbowała się odchudzać. Większość osób, które stosuje jakąś dietę uznaje, że w momencie osiągnięcia celu należy wrócić do starego sposobu odżywiania. System ten sprawia, że po zakończeniu diety nasz organizm zaczyna „nadrabiać zaległości” i magazynuje dwa razy więcej tkanki tłuszczowej. To w efekcie daje nam większą masę niż przed rozpoczęciem diety.

 

Zdarzyło Ci się po zakończeniu diety nadrobić dwa razy więcej kilogramów? Jeśli tak to na własnej skórze doświadczyłeś efektu „jojo”. Jak więc tego uniknąć? Jak być zdrowym, zgrabnym i sprawnym przez całe życie?

Jeśli chcesz dowiedzieć się szczegółów, czytaj dalej. Przedstawię Ci 6 zasad dzięki którym łatwiej będzie Ci utrzymać prawidłową masę ciała.

1. Wyrzuć ze słownika słowo „dieta”! – Człowiek jest sprytną istotą, która może dokonywać wielkich rzeczy ale musi mieć odpowiednią motywację. Decydując się na przejście na „dietę” wysyłasz informację do swojego mózgu, że zaczyna się trudny czas. Będzie trzeba rezygnować z wielu rzeczy i katować się zakazami. Jest niewiele osób, które są w stanie wytrwać w takim stanie. Dlatego zwykle diety kończą się po 2-3 dniach. Lepiej pomyśl sobie, że zmieniasz swoje nawyki żywieniowe na zdrowsze to brzmi dużo lepiej. Prawda?

2. Ustal godziny posiłków i zapisz sobie przypomnienie w telefonie. Najlepiej jeśli zaplanujesz 4-5 posiłków w ciągu dnia co daje nam posiłek co 3-4 godziny. Wydaje się trudne do zapamiętania? Zobaczysz, że po tygodniu Twój organizm tak się przyzwyczai, że sam będzie domagał się „karmienia”o wyznaczonych godzinach.

3. Zapisuj co jesz. Nawet drobne niezdrowe przekąski mogą negatywnie wpływać na efekty, dlatego dobrze jest to kontrolować. Pomoże Ci w tym nasz specjalny kalendarz żywieniowy.
Nie pij w trakcie posiłku. Woda rozpuszcza soki trawienne i pokarm dużo gorzej się trawi.

4. Unikaj przetworzonych produktów. Jeśli nawet masz ochotę na coś słodkiego. Sięgnij po domową przekąskę jak np: Ciasteczka owsiane domowej roboty.

5. Trenuj regularnie. Aktywność ruchowa podnosi poziom endorfin dzięki czemu nie będziesz musiał poprawiać sobie humoru podjadaniem :).

Dziękuję Ci, że dotarłeś do końca tego posta. Mam nadzieję, że udało mi się odpowiedzieć na nurtujące Cię pytanie. Jeśli post był pomocny, proszę o udostępnienie go na facebooku lub przesłanie dalej, może komuś się przyda